top of page
  • Tamar Marash

חנויות עיצוב בשכונת מזוול היל, לונדוןמזוול היל היא שכונה שיקית צעירה, הנמצאת במחוז הרינגי שבצפון-מערב לונדון. מאופיינת בקהילה סוציו-אוקונומית בינונית ומעלה, שבעיקר מכילה משפחות, אשר חיפשו סביבה ירוקה ושקטה עם בתי ספר מעולים ומחירי דיור סבירים. שוכנת על גבעה בגובה של 100 מטר מעל גובה פני הים, אשר מקנה לרחובותיה את קסמם המיוחד - נוף הנשקף מכל פינה, לעבר מרכז לונדון.

תחנת הטיוב הקרובה היא הייגייט (Highgate), מזוול היל נמצאת במרחק של 15 דקות הליכה משם במעלה הגבעה. קרובה לאלכסנדה פאלאס (Alexandra Palace) והייגייט ווד (Highgate Wood), כך שמתאימה גם ליום בילוי בטבע בשילוב עיצוב.

רחובות הקניות הראשיים של ההיי-סטריט הם פורטיס גרין רוד (Fortis Green Road) ומזוול היל ברודוויי (Muswell Hill Broadway), שההצטלבות ביניהם יוצרת את הכיכר הראשית של השכונה.

החנויות שומרות על הצביון ההיסטורי שלהם, עם הפאסאדה המקורית שלהם, שיוצר מראה ויקטוריאני אוטנטי, בשילוב כנסיה מרשימה על אחד הצטלבות הרחובות, התחושה בשכונה היא שהזמן פסק מלכת.

בתור מעצבת המתגוררת באזור, החלטתי לשתף את חוויותי בעבודה, ע״י סיור בכמה מחנויות העיצוב שבשכונה.

ההי סטריט של מסוול היל שוקק חיים, ומלא בחנויות בוטיק, מסעדות ובתי קפה. ממליצה לשבת לקפה בתחילת או בסוף הסיור, אל מול הכנסייה, לצפות ביונים השבעות שמלקטות פירורים, ובילדים שרצים ומפחידים אותן, בימי שישי מתנגנת לה מוסיקת ג׳ז מהופעות רחוב בכיכר, והאוירה באופן כללי עליזה ונינוחה.


Sally Bourne Interiors

סיורנו יתחיל בכיכר הכנסיה אצל סאלי. סאלי היא חנות קטנה, אינטימית וותיקה בשכונה. ניתן למצוא שם אוסף מכובד של בדים, טפטים, צבעי קיר, שטיחים, ושלל אקססוריז מעניינים. הייחוד של החנות הוא ביכולת לשלב בין הכל. כמה פשוט!


כמעצבת, אני מוצאת עצמי מתרוצצת לא מעט בין חנויות צבע, טפטים, וילונות ובדים, בניסיון לחבר כמה פריטים וצבעים לסקלת צבעים הרצויה. כאן אצל סאלי, במרכז החנות, על שולחן רחב מידות, המיועד בעיקר לנו, המעצבים, ניתן לעשות זאת בקלות, בזריזות ובעיקר בנעימות. להתאים טפט לצבע קיר, צבע לצבע, בד ספה לבד וילון וכו וכו.

לאחרונה סאלי אף רכשה מכונת ערבוב צבעים, כך שניתן לקחת הביתה כל דוגמית צבע שאנחנו רוצים, כדי לנסות את הצבע בבית על הקיר המיועד. המוכרות עצמן מאד חביבות וקשובות, ושמחות לעזור ולייעץ.


Brocklehurst Flooring

מכאן נמשיך לחנות שטיחים חבויה. מדוע חבויה? כיוון שהיא ממוקמת על פינה נסתרת, באמצע ירידה תלולה לעבר החניה של מרקס אנד ספנסר, כך שכל נהג רכב או הולך רגל זהיר, בעיקר עסוק בלצלוח את הירידה התלולה בהצלחה, וכך חולף על פני החנות שבפינה ומפספס אותה וחבל. כך יצא שכמה מלקוחותיי המקומיים, מעולם לא שמעו או ראו את החנות המדוברת.

לחנות יש מבחר רב, מעניין וצבעוני של שטיחים מקיר לקיר וראנרים באיכות גבוהה. חלק מהתצוגה יחודי רק לרשת הזו, המונה בסך הכל שתי חנויות, אחת במזוול היל והשניה בבלסייז פארק (Belsize Park). המיוחד בה שיש לה ליין צבעוני וצעיר יותר של שטיחים, שיוצאים דופן משאר חנויות השטיחים בלונדון. החנות עובדת בעיקר מול מעצבים, ולכן לא תמיד ניתן למצוא איש שרות פנוי בחנות, אבל ניתן להתרשם מהמבחר ואז לבקש עזרה מאחד העובדים השקועים בשיחות, בהזמנות טלפוניות.

החנות מספקת שירותי אספקה, מדידה והתקנה של שטיחים.


Oliver Bonas

נעלה חזרה במעלה הגבעה, ונחצה את ההי סטריט, וממש מולנו מצויה חנות הרשת של אוליבר בונאס (Oliver Bonas). החנות יחסית חדשה בשכונה, אבל התקבלה באהדה גדולה ע״י התושבים, הפוקדים אותה בשמחה רבה. הרשת משלבת בין פריטים לבית ודקורציה, אופנה ותכשיטים במחירים נוחים.


הקו העיצובי הוא צעיר וצבעוני, דגש על צבעוניות נועזת עם שלל טקסטורות, פשוט תענוג לעיניים. ביקור בחנות וספיגת שילובי הצבעים, הטקסטורות והאביזרים הייחודים לרשת בהחלט מעלה את מצב הרוח, ובמיוחד ביום אפרורי.Futon

מכאן נפנה לכיוון הכנסייה המרשימה, בדרך נעצור בחנות קטנה של רשת Futon המומלצת מאד לביקור אם אתם בחיפוש אחר אחסון יעיל וחסכוני במקום, או כמובן אם אתם מחפשים רעיונות בנושא. פוטון היא רשת של חנויות הבאה לתת מענה לרהוט ואחסון של חללים מאד קטנים, המאפיינים הרבה מהדירות הלונדוניות. כיאה ליעודה, החנות מלאה בפתרונות אחסון יצירתיים, ספות קטנטנות, שולחנות המשולבים בתוך סטנד מדפים, שולחנות צד המשתלבים כחלק מהמיטה/ספה ועוד ועוד.

הרהוט כולו הוא בגימור עץ אלון איכותי, ונראה סולידי וחמים. כמו כן ניתן למצוא פה אביזרים למינהם למשרד ולבית, וגופי תאורה הייחודים לרשת במחירים סבירים מאד.

Misk Boutique

החנות האחרונה בסיור שלנו היא חנות בוטיק לשלל אביזרים ודקורציה לבית בסגנון אורינטלי - מיסק.

החנות מנוהלת ע״י משפחה לבנונית נחמדה ולבבית. התצוגה בחנות מתחלפת לעיתים קרובות, כך שאין מצב שאני בשכונה ולא קופצת להתרשם, להתלהב וכמעט תמיד לרכוש איזה פריט שבדיוק חסר לאחד הבתים שאני מלבישה, להשלמת הלוק. מחירים זולים ומזמינים ולכן מתאים גם למתנות לחגים או בכלל.
Commentaires


Recent Posts
bottom of page